שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח לקבל אישור למשכנתא? מה התהליך? איך יועץ משכנתאות עוזר לי ומה היתרונות?

תוך כמה זמן מקבלים משכנתא?

אם מדובר מתחילת התהליך ,עוד לפני בכלל פגישה בבנק. אנחנו מתכננים תהליך של כחודשיים עד העברת הכסף למוכרים. כן, במשכנתא הכסף עובר ישירות אל חשבון המוכרים.

אם מדובר לאחר פגישת חתימות בבנק. זה שלב הבטחונות והמשימות שהבנק נותן לקונים. זה שלב מורכב. אני מעריך אותו כשלושה שבועות לפחות.

מה עלול לעכב?

1. זמינות הבנקאי: לא תמיד הבנקאי פנוי לטפל בתיק שלך. יש עומס. ואז עוברים הרבה ימים בין קביעת פגישה אחת לשניה. כאן חסר טופס וכאן תשובה מתעכבת, ומועד התשלום מתקרב. . לכן יש יתרון לקחת יועץ משכנתא מומלץ, אשר יכול לזרז את תהליך לקיחת המשכנתא ולקדם את הטיפול בתיק.

יועץ טוב, יוצר עם השנים מערכת יחסים אישית עם בנקאי המשכנתאות ויודע כיצד לקדם תיקים דחופים בבנק. יש לקחת בחשבון תקופות של עומס , וגם חופשות של בנקאים.

2. בירוקרטיה לפני קבלת הכסף: אמרת בנק אמרת בירוקרטיה. כבר חתמת בבנק חתמת על משכנתא בבנק. עכשיו יש את שלב הביטחונות. הבנק לא מעביר אל המוכרים סתם משכנתא על מיליון שקל.

זה שלב מעיק ומציק שלוקח זמן רב. בעיקר אם לא ערוכים אליו מראש. יועץ משכנתאות מומלץ יכול לייעל עבורך את השלב הזה. הבנק מבקש בין השאר, הערכת שמאי על הדירה הנרכשת ועוד רישומים של הערת אזהרה לטובת הבנק. יש רשימה ארוכה של משימות ומטלות שצריך לעשות.

כיום יש 24 ימים מתאריך הוצאת האישור העקרוני. בהם הבנק מתחייב לשמור על ריבית המשכנתא ללא שינוי. בתקופה הזו צריך להשלים את כל הביטחונות.

מה התהליך של לקיחת משכנתא? מה המשימות שצריך לעשות?

כמעט כולם יודעים כי תהליך משכנתא הוא מתיש וביורוקרטי אבל לא תמיד אנחנו מאמת יודעים מה המשימות שצריך לעשות, כמה זמן זה אמור לקחת ולמה זה עלול לקחת הרבה זמן? אז אכן משכנתא זה הליך שהוא יחסית ארוך ביחס לשירותים אחרים, הסיבות העיקריות לכך הן שישנן משימות שונות הדורשות שיתוף פעולה עם גורמים שונים ורשויות שונות ולא על כולם יש לנו שליטה. כמו כן רוב הלקוחות אינם בקיאים במושגי המשכנתאות ואין להם זמן וחשק להתעסק ביום יום במשימות אלו ולכן לעתים ההליך אורך לאט יותר מאשר ניתן לבצע אותו אם מקדישים לו זמן. בנוסף חשוב לציין כי ההליך משתנה מלקוח ללקוח, מעסקה לעסקה ומבנק לבנק, בהתאם לנתונים ולכן לא ניתן לתת תשובה מוחלטת כמה זמן ההליך צפוי לקחת, לעתים גם ישנם דברים בלתי צפויים שצצים באמצע הדרך ועלולים לעכב את תהליך המשכנתא וקבלת הכסף. הבנק מצדו יעביר את כספי המשכנתא למוכרים רק בתום סיום כל המשימות במלואן ורק לאחר שבחן אותם והם לשביעות רצונו.

השלב הראשון: יש לבנות את תמהילך המשכנתא הנכון עבורך ולהבין בדיוק את כל המסלולים ואת כל הריביות. יש להבין כמה המשכנתא ״עולה״ לאורך השנים.

השלב השני: יש לקבל אישור עקרוני מהבנק עבור המשנתא. תהליך זה יכול לקחת זמן שכן לא תמיד לבנק יש זמן ופניות לכל לקוח. ברגע שמתקבל האישור העקרוני יש ללקוח 24 ימים לבצע את השלבים הבאים, שכן האישור תקף ל 24 ימים בלבד.

השלב השלישי: כפי שציינו, הנתונים משתנים מעסקה לעסקה ולכן נגע במשימות העיקריות והנפוצות:

- שמאות – ברכישת בית (למעט ברכישה מקבלן בפרויקט עם בנק מלווה), הבנק דורש שתזמינו שמאי שעובד איתו, על מנת שיעריך את שווי הבית והאם הוא תואם למחיר בו רכשתם את הבית. מעבר לקביעת המחיר לשמאי ישנם תפקידים נוספים, מכיוון שהבית שלכם משמש כבטוחה העיקרית להחזר ההלוואה, השמאי הוא בעצם נציג הבנק בשטח והוא בודק שאכן הבית קיים, מה מצבו הפיזי, האם הוא בנוי כחוק, מזהה את פרטי הנכס (כתובת, גוש, חלקה, כיווני אוויר וכו'), מציין בכמה צריך לבטח את המבנה ועוד.

- רישום משכון ברשם המשכונות – ברכישת בית, מכיוון שבשלב הראשון הנכס עדיין לא בבעלותכם ולא ניתן לרשום עליו משכנתא, הבנק מבקש לרשום משכון על הזכויות החוזיות שלכם ברשם המשכונות.

- החתמת מוכרים על מסמכי הבנק בפני עורך דין – הבנק מבקש מהמוכרים לחתום על מספר מסמכים, העיקרים שבהם הם: אישור פרטי חשבון הבנק שלהם לצורך העברת כספי המשכנתא, אישור תשלום על חשבון התמורה (כמה כסף שילמתם להם לפני קבלת המשכנתא) וכתב התחייבות בו הם מצהירים כי במידה והעסקה תתבטל הם יחזירו לבנק את הכסף, עם מסמך זה רושמים לטובת הבנק הערת אזהרה בטאבו.

- רישום הערת אזהרה בטאבו – מכיוון שבשלב זה שהנכס עדיין לא על שמכם לא ניתן לרשום משכנתא, הבנק מגן על השעבוד שלו באמצעות רישום הערת אזהרה בטאבו לטובתו על הבעלות של המוכרים.

- ייפוי כוח נוטריוני – הבנק מבקש שתחתמו בפני עורך דין נוטריון על ייפוי כוח המאפשר לו להעביר את הדירה על שמכם ולרשום משכנתא בטאבו ברגע שיתאפשר וזאת למקרה שאתם לא תעשו זאת ברגע שיתאפשר.

- ביטוח משכנתא – בלקיחת משכנתא יש צורך לעשות ביטוח למבנה (ללא הקרקע) וגם ביטוח חיים זוגי למקרה של פטירה של אחד הלווים.

- הוראת קבע למשכנתא – המשכנתא יורדת בהוראת קבע מחשבון הבנק שלכם ויש להקים לטובת הבנק למשכנתאות הרשאה לחיוב החשבון שלכם.

איך יועץ משכנתאות עוזר לי ומה היתרונות?

נסיון בבניית תמהיל משכנתא נכון שמתאים לכם - לא כל אחד יודע לבנות את תמהיל המשכנתא הנכון עבורו, בשביל לעשות זאת נכון יש ללמוד את החישובים ואת המטמטיקה המתאימה. ייועץ משכנתא מנוסה יכול לומד את צירכי הלקוח ויודע לבנות את התמהיל הנכון ואת ההחזרים החודשיים שהלקוח יכול לעמוד בהם.

הוזלת ריביות - במידה ומדובר ביועץ משכנתא מנוסה ושמשיג משכנתאות על בסיס קבועה, אז יש לו את היכולת לעשות משא ומתן עבורכם מול הבנקים ולהוזיל לכם את עלויות המשכנתא בצורה משמעויות.

מזעור בירוקרטיה וחיסכון של עשרות שעות עבודה ללקוחות - כפי שכבר צוין, תהליך לקיחת המשכנתא כולל בתוכו המון בירוקרטיה. ללמד איך לעשות זאת בצורה נכונה וגם לבצע יכול לקחת המון זמן. ייעוץ משכנתא מנוסה יודע לעשות זאת ובכך לחסוך להם זמן וטעויות מיותרות.

מה היתרון של חברת My Home על כל שאר יועצי המכנתאות?

יכולת מינוף גבוהה במשא ומתן מול הבנקים להוזלת המשכנתא - מכיוון שאנחנו משיגים משנתאות בשווי של עשרות מליונים בחודש יש לנו את היכולת לעשות משא ומתן עבורכם מול הבנקים ולהשיג את הריביות הנמוכות ביותר וגם את תמהיל המשכנתא הנח ביותר שמתיאם לכם.

נסיון מטצבר של שנים - חברת ״My Home ייעוץ משכנתאות״ מופעלת על ידי כלכלנים מומחים לבנקאות ומימון, במטרה לחסוך מעשרות ועד מאות אלפי שקלים בהלוואות משכנתא ללקוחותינו.

אלפי סיפורי הצלחה - כל לקוח ולקוח חשוב לנות לכן במרוצת השנים שאנו פועלים השגנו אלפי סיפורי הצלחה. לחץ כאן לראות את כל הממליצים שלנו.

צוות מקצועי ומדוייק - צוות החברה עובר מיונים קפדניים, הכשרות, השתלמויות ועדכוני שוק יומיים על מנת לספק שירות מקצועי, כנה ומדוייק.

שירות לקוחות אדיב וזמין - שירות הלקוחות שלנו זמין לכל שאלה בשבילכם בימים א׳ עד ה׳ בין השעות 8:30 ל 18:00 וביום ו׳ בין 8:30 ל 12:00 בצהריים.

אוקיי, איך מתחילים?

יש להשאיר שם וטלפון ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ ראשונית חינמית.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ חינם